roxi
11 بهمن 1401 - 00:24

۷۰درصد نانوایی های گلستان به سوخت دوم مجهز می شوند

گنبدکاووس- مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت که با برنامه ریزی انجام شده ۷۰ درصد نانوایی های گلستان تا پایان سال به سوخت دوم مجهز می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت حاجی زاده شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گنبدکاووس اظهارکرد: قبل از سرمای اخیر براساس اظهار متولیان، ۵۰ درصد نانوایی‌های گلستان مجهز به سوخت دوم بود ولی در عمل برخی نانوایی‌ها آن را نصب نکرده و برخی روش بهره برداری از آن را آموزش ندیده بودند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان افزود: با تشکیل تیم‌های نظارتی در تلاش هستیم تا پایان سال ۷۰ درصد نانوایی‌های استان را مجهز به سوخت دوم کنیم.

وی گفت: باید مدیران دستگاه‌های اجرایی سواد مدیریت بحران داشته باشند تا با مطالعه و اشرافیت به وظایف در شرایط وقوع حادثه موجب کاهش آسیب شوند.

حاجی زاده گفت: باید با بهره گیری از روش‌های نوین آمادگی، آمادگی نظام حکمرانی را بالا برده تا در زمان بحران پاسخ مناسب و یکپارچه داشته باشیم.

مهدی دهرویه، فرماندار ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه با تاکید بر آمادگی روحی و ذهنی در شرایط بحرانی گفت باید نگاه پدافندی قوی به بحران داشته باشیم و با تمرین و آموزش این نگاه را به جامعه انتقال دهیم.

وی افزود: در یک کارگروه ویژه باید ساختمان‌های ناایمن شهرستان را شناسایی و به مالکان اخطارهای لازم برای مقاوم سازی داده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008986